Hızla gelişen dünyamız ve hızına yetişemediğimiz teknoloji alemi, kişileri ve firmaları seslerini duyurabilmek için ya da reklam amaçlı olarak bir web sitesi sahibi olmaya mecbur bırakmıştır. Firmalar web sitesi sahibi olmadan belli alanlarda aktif olamayacaklarını anlamışlar ve bireylerde sanal dünyada kendilerine ait bir alan sahibi olma ihtiyacı duymuşlardır. Bu sebeplerden dolayı web tasarım alanında hızla artan talep doğrultusunda, bir web tasarımcı olarak, kaliteli bir  web sitesi sahip olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususlarla ilgili bu makaleyi yazma ihtiyacı duydum.

 Kaliteli bir web sitesinde olması gereken 10 temel özellik;

    Web sitesinin alan adı içeriğiyle alakalı olmalı
    Web sitesinin içeriği karmaşık olmamalı ama geniş bir içerik yapısına sahip olmalı
    Logo ile grafik, yazı ve arka plan renkleri uyumlu olmalı
    Web sitesinde çok fazla flash ve javascript uygulamaları olmamalı
    Web sitesinin alt sayfalarında çok fazla resme yer verilmemeli
    Menüler, ziyaretçilerin aradıklarını kolayca bulabilecekleri şekilde tasarlanmalı
    Ziyaretçilerinizin size ulaşabileceği iletişim bilgileri ve iletişim formu olmalı
    Web sitesi tüm tarayıcılarda düzgün ve sorunsuz çalışmalı
    Arama motorlarına uygun meta taglar ve link yapısıyla(sef link) tasarlanmalı
    Google ve diğer arama motorlarına kayıt edilmiş olmalı çünkü kimsenin sitenizden haberi yoksa web siteniz ne kadar güzel olursa olsun hiç bir anlam ifade etmez.

 

 

Cuma, 12 Temmuz 2013 19:09

Twitter Reklam Hizmeti

Yazan

Twitter, dün yaptığı açıklamada küçük ve orta boy işletmelere kendi reklam kampanyalarını gerçekleştirebilecekleri bir çözüm başlattığını duyurdu. Böylece, şirketler herhangi bir aracıya ihtiyaç hissetmeden reklam ve tanıtımlarını tasarlayıp, bağımsız bir şekilde bunları yayına verebilecek. Yıllarca nasıl bir gelir modeli oluşturması gerektiğini arayan Twitter, yaratıcı ve ilgi görebilecek bir çözümle geniş kitlelerin karşısına çıkıyor. Şirket, dün resmen uygulamaya koyduğu yeni reklam modeliyle küçük işletmelere çözüm sunarken, diğer yandan merak edilen uzun vadeli iş stratejisine açıklık sağlamış oldu.

Twitter, 2010 yılından bu yana daha çok kendi pazarlama uzmanları tarafından iş çevrelerine tanıtılan "promosyonlu tweet" uygulamasıyla biliniyor. Yaklaşık bir yıllık bir geliştirme sürecinin ardından Kasım ayında kısıtlı bir kullanıcı çevresi tarafından test edilen "self servis reklamcılığı" şu an için American Express kartı kullanan işletmelerce değerlendirilebilecek. Servisin, yakın bir gelecekte diğer finan kuruluşlarına ait ödeme sistemlerine sahip kullanıcılar tarafından da değerlendirilebilecek.

Twitter, geçtiğimiz yılın sonunda tasarımında gerçekleştirdiği değişiklikle şirketlere kendilerini daha fazla kamuoyuna gösterebilecekleri kapıyı araladı.  Aralık ayında duyurulan "Marka Sayfaları" Facebook ve Google Plus'a benzerlikler arz ediyor. Yine iki ay önce lanse edilen "Keşfet" adlı özellikle kullanıcı bulunduğu lokasyon ve ilgi alanı çerçevesinde güncellemelerden daha hızlı haberdar ediliyor.

Twitter'ın, ağına kazandırdığı yenilikler dolayısıyla işbirliği yapan uluslararası şirketler arasında: Coca-Cola, Disney, Nike ve McDonald's'ın da yer aldığı ifade edilmişti.

2007 yılında kurulan ve kullanıcılara 140 karaktere kadar mesaj paylaşabilme imkanını veren Twitter'ın 100 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor. Pazar gözlemcileri, Twitter'ın, pazar değerinin 8 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor.

Cuma, 12 Temmuz 2013 19:05

Google Adwords Mobil

Yazan

Son beş çeyrekte tıklama başına reklam maliyetlerinin düşmesine engel olamayan Google, en büyük kar aracı olan Adwords’ü mobil ile aynı platformda bir araya getiriyor. Gelirlerinin önemli bir kısmını reklamlardan karşılayan şirket, resmi blogundan yaptığı duyuruda, Adwords servisini mobil ile birleştiren yeni “Enhanced Campaigns” (Geliştirilmiş Kampanyalar) hizmetini tanıttı.

Değişiklikler kapsamında reklamverenler bundan böyle web ve mobil kampanyalarını tek bir yerden yönetebilecek. Açıklamasında, artan mobil kullanımıyla birlikte pazarlama sürecinin daha karmaşık hale geldiğine dikkat çeken Google, Geliştirilmiş Kampanyalar sayesinde reklamverenlerin, tüm cihazlar için yer, günün saati ve cihaz türü gibi kriterleri temel alarak pazarlama sürecini aynı yerden sürdürebileceklerini belirtiyor.

Geliştirilmiş kampanyalar ile tüm cihazlarda doğru reklam metnine, site bağlantısına, uygulamaya veya uzantıya sahip reklamlar gösterebilmek mümkün hale gelecek. Dolayısıyla bir kampanyayı tüm cihaz/yer/günün saati kombinasyonları için düzenlemeniz gerekmeyecek.

Diğer yandan Geliştirilmiş Kampanyalar, dijital reklamcılığın kanayan yaralarından yapılan yatırımın geri dönüşümünün hesaplanması konusunda da reklamverenlere yardımcı olacak. Zira Google, yeni reklam aracıyla birlikte AdWords kampanyalarınızın geri dönüşümünü; uygulama indirme, yapılan arama sayılarına kadar daha detaylı olarak raporlama ve ölçümleme şeklinde alabileceğinizi söylüyor.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde sunulmaya başlanacak Geliştirilmiş Kampanyalar, açıklamada ifade edilene göre reklamverenlerin karşısına bir seçenek olarak çıkacak. Bu doğrultuda 2013 yılının ortalarına doğru ise bütün Adwords kampanyalarının bu yeni programa dahil edilmesi planlanıyor.

  • Joomla!
  • Wordpress
  • Vbulletin
  • Mysql
  • Php
  • Linux
  • Lite Speed

TWITTER

ZİYARETÇİ SAYACI

3219063
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Tüm Zaman
141
648
1170
1413958
9765
21188
3219063
Top of Page (2009 / 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre bu web sayfasındaki yazılı ve görsel malzemeler 4G Web Design'a aittir, izni olmadan yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. )