4G Web Design

4G Web Design

Web site URL: http://www.4gwebdesign.net Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

Hızla gelişen dünyamız ve hızına yetişemediğimiz teknoloji alemi, kişileri ve firmaları seslerini duyurabilmek için ya da reklam amaçlı olarak bir web sitesi sahibi olmaya mecbur bırakmıştır. Firmalar web sitesi sahibi olmadan belli alanlarda aktif olamayacaklarını anlamışlar ve bireylerde sanal dünyada kendilerine ait bir alan sahibi olma ihtiyacı duymuşlardır. Bu sebeplerden dolayı web tasarım alanında hızla artan talep doğrultusunda, bir web tasarımcı olarak, kaliteli bir  web sitesi sahip olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususlarla ilgili bu makaleyi yazma ihtiyacı duydum.

 Kaliteli bir web sitesinde olması gereken 10 temel özellik;

    Web sitesinin alan adı içeriğiyle alakalı olmalı
    Web sitesinin içeriği karmaşık olmamalı ama geniş bir içerik yapısına sahip olmalı
    Logo ile grafik, yazı ve arka plan renkleri uyumlu olmalı
    Web sitesinde çok fazla flash ve javascript uygulamaları olmamalı
    Web sitesinin alt sayfalarında çok fazla resme yer verilmemeli
    Menüler, ziyaretçilerin aradıklarını kolayca bulabilecekleri şekilde tasarlanmalı
    Ziyaretçilerinizin size ulaşabileceği iletişim bilgileri ve iletişim formu olmalı
    Web sitesi tüm tarayıcılarda düzgün ve sorunsuz çalışmalı
    Arama motorlarına uygun meta taglar ve link yapısıyla(sef link) tasarlanmalı
    Google ve diğer arama motorlarına kayıt edilmiş olmalı çünkü kimsenin sitenizden haberi yoksa web siteniz ne kadar güzel olursa olsun hiç bir anlam ifade etmez.

 

 

Cuma, 12 Temmuz 2013 19:09

Twitter Reklam Hizmeti

Twitter, dün yaptığı açıklamada küçük ve orta boy işletmelere kendi reklam kampanyalarını gerçekleştirebilecekleri bir çözüm başlattığını duyurdu. Böylece, şirketler herhangi bir aracıya ihtiyaç hissetmeden reklam ve tanıtımlarını tasarlayıp, bağımsız bir şekilde bunları yayına verebilecek. Yıllarca nasıl bir gelir modeli oluşturması gerektiğini arayan Twitter, yaratıcı ve ilgi görebilecek bir çözümle geniş kitlelerin karşısına çıkıyor. Şirket, dün resmen uygulamaya koyduğu yeni reklam modeliyle küçük işletmelere çözüm sunarken, diğer yandan merak edilen uzun vadeli iş stratejisine açıklık sağlamış oldu.

Twitter, 2010 yılından bu yana daha çok kendi pazarlama uzmanları tarafından iş çevrelerine tanıtılan "promosyonlu tweet" uygulamasıyla biliniyor. Yaklaşık bir yıllık bir geliştirme sürecinin ardından Kasım ayında kısıtlı bir kullanıcı çevresi tarafından test edilen "self servis reklamcılığı" şu an için American Express kartı kullanan işletmelerce değerlendirilebilecek. Servisin, yakın bir gelecekte diğer finan kuruluşlarına ait ödeme sistemlerine sahip kullanıcılar tarafından da değerlendirilebilecek.

Twitter, geçtiğimiz yılın sonunda tasarımında gerçekleştirdiği değişiklikle şirketlere kendilerini daha fazla kamuoyuna gösterebilecekleri kapıyı araladı.  Aralık ayında duyurulan "Marka Sayfaları" Facebook ve Google Plus'a benzerlikler arz ediyor. Yine iki ay önce lanse edilen "Keşfet" adlı özellikle kullanıcı bulunduğu lokasyon ve ilgi alanı çerçevesinde güncellemelerden daha hızlı haberdar ediliyor.

Twitter'ın, ağına kazandırdığı yenilikler dolayısıyla işbirliği yapan uluslararası şirketler arasında: Coca-Cola, Disney, Nike ve McDonald's'ın da yer aldığı ifade edilmişti.

2007 yılında kurulan ve kullanıcılara 140 karaktere kadar mesaj paylaşabilme imkanını veren Twitter'ın 100 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor. Pazar gözlemcileri, Twitter'ın, pazar değerinin 8 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor.

Cuma, 12 Temmuz 2013 19:05

Google Adwords Mobil

Son beş çeyrekte tıklama başına reklam maliyetlerinin düşmesine engel olamayan Google, en büyük kar aracı olan Adwords’ü mobil ile aynı platformda bir araya getiriyor. Gelirlerinin önemli bir kısmını reklamlardan karşılayan şirket, resmi blogundan yaptığı duyuruda, Adwords servisini mobil ile birleştiren yeni “Enhanced Campaigns” (Geliştirilmiş Kampanyalar) hizmetini tanıttı.

Değişiklikler kapsamında reklamverenler bundan böyle web ve mobil kampanyalarını tek bir yerden yönetebilecek. Açıklamasında, artan mobil kullanımıyla birlikte pazarlama sürecinin daha karmaşık hale geldiğine dikkat çeken Google, Geliştirilmiş Kampanyalar sayesinde reklamverenlerin, tüm cihazlar için yer, günün saati ve cihaz türü gibi kriterleri temel alarak pazarlama sürecini aynı yerden sürdürebileceklerini belirtiyor.

Geliştirilmiş kampanyalar ile tüm cihazlarda doğru reklam metnine, site bağlantısına, uygulamaya veya uzantıya sahip reklamlar gösterebilmek mümkün hale gelecek. Dolayısıyla bir kampanyayı tüm cihaz/yer/günün saati kombinasyonları için düzenlemeniz gerekmeyecek.

Diğer yandan Geliştirilmiş Kampanyalar, dijital reklamcılığın kanayan yaralarından yapılan yatırımın geri dönüşümünün hesaplanması konusunda da reklamverenlere yardımcı olacak. Zira Google, yeni reklam aracıyla birlikte AdWords kampanyalarınızın geri dönüşümünü; uygulama indirme, yapılan arama sayılarına kadar daha detaylı olarak raporlama ve ölçümleme şeklinde alabileceğinizi söylüyor.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde sunulmaya başlanacak Geliştirilmiş Kampanyalar, açıklamada ifade edilene göre reklamverenlerin karşısına bir seçenek olarak çıkacak. Bu doğrultuda 2013 yılının ortalarına doğru ise bütün Adwords kampanyalarının bu yeni programa dahil edilmesi planlanıyor.

Perşembe, 11 Temmuz 2013 21:54

50 TL Google Adwords Hediye

Aralık Ayı sonuna kadar web sitesi siparişi veren tüm müşterilerimize 50 TL Google Adwords reklamı HEDİYE

Kampanya 11 Temmuz 2013 - 31-Aralık-2013 tarihleri arasında yeni web sitesi siparişi veren müşterilerimizi kapsamaktadır, sitesi tamamlanan müşterimizin adına Google Adwords ödemesi tarafımızdan yapılarak, Adwords yönetim paneli kullanıcı bilgileri kendisine teslim edilecektir

Salı, 09 Temmuz 2013 13:59

PROFESYONEL RENT A CAR SİTESİ

ARAÇ YÖNETİMİNİZİ KENDİNİZ YAPIN...

Türkçe tam kontrollü yönetim paneli ile araçlarınız istediğiniz gibi düzenleyin. Webmaster olmanıza gerek yok, web sitenizi yönetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı...

Rent a Car Sitesi Yazılımı
Firmamız tarafından kodlanan rent a car sitesi yazılımımız, bu alanda ihtiyacınız olan her türlü özelliği barındırmaktadır. Sitenin yazılımı ve tasarımı istek ve ihtiyaçlarınıza göre değiştirilebilmektedir. Her yeni sipariş için yeni tasarım yapılmaktadır.

Genel Özellikler:

    Çoklu dil özelliği
    Arama motorları için seo link ve anahtar kelime ekleyebilme
    Araç rezervasyonu yapabilme özelliği
    Kredi kartı ile ödeme yapabilme özelliği
    Sınırsız araç tanımlayabilme özelliği
    İller arası mesafe ayarlayabilme özelliği
    Ofis tanımlayabilme özelliği
    Sınırsız sayfa tanımlayabilme özelliği
    İletişim sayfası
    Yardım sayfası
    Hakkımızda sayfası
    Referanslarımız sayfası

Araç tanımlama özellikleri

    Sınırsız araç tanımlayabilme özelliği
    Mevcut araçları güncelleyebilme, silme özelliği
    Araçları vitrinde yayınlayabilme özelliği
    Giriş yapılabilen araç özellikleri:Marka, model, kişi sayısı, bagaj sayısı, vites, yakıt türü, vites türü, açıklama, klima, abs, hava yastığı, 4x4, resim
    Fiyat özellikleri:Yaz ve kış sezonları için ayrı ayrı 1-3, 4-7, 8-14,  15-21+ gün sayıları için fiyat girebilme özelliği

Online rezervasyon özellikleri

    Alış için şehir, konum tarih saat girilir. Dönüş için de şehir, konum, tarih saat girilir.
    Uygun sonuçlar listelenir.
    Listelenen araçlarda ek özellikler seçilebilir.(Bebek koltuğu, navigasyon, ek şöför, lastik, far, cam sigortası gibi).
    Beğenilen araç seçilir ve müşteriden alış, teslim ve müşteri bilgileri alınır.
    Müşteriye araç özellikleri, ek özellikler, alış ve teslim tarihleri ve yeri, ücretler gösterilir.
    Ödeme türü seçilir ve rezervasyon tamamlanır. Burada kredi kartı ile de ödeme yapılabilir.
    Rezervasyon sonrası site sahibine email ile bilgi verilir. Rezervasyonlar yönetim panelinden yönetilebilir.

İl-konum özellikleri

    Araç alış ve teslim için tüm iller bulunmaktadır. Ayrıca bu illere ait konumlar tanımlanabilmektedir. Örneğin: Antalya-Havaalanı, Antalya-Ofis vb.gibi


 • Türkçe Kontrol Paneli
 • Sınırsız Araç Girişi
 • Google Map
 • Araçlara Video Ekleme
 • Otomatik Seo (Akıllı Url)
 • Araç Arşivleme Özelliği
 • 5 Farklı resim Galeri Seçeneği
 • Rezervasyon Formu
 • Otomatik Yedekleme
 • 7/24 Online
 • Teknik Destek

Salı, 09 Temmuz 2013 13:57

PROFESYONEL EMLAK SİTESİ

EMLAK YÖNETİMİNİZİ KENDİNİZ YAPIN...

Türkçe tam kontrollü yönetim paneli ile emlaklarınızı istediğiniz gibi düzenleyin. Webmaster olmanıza gerek yok, web sitenizi yönetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı...

Emlak ofisleri için hazırladığımız emlak sitesi ile şimdi en ekonomik, en pratik ve en hızlı şekilde emlak ofisi web sitesine sahip olabilirsiniz.

Emlak sitenizi bir gün içinde hazırlıyor ve kullanımınıza sunuyoruz.

Kısa sürede hazırladığımız Emlak Sitesi tamamen Türkçe ve kullanımı son derece kolay bir yönetim paneline sahiptir.

Emlak Siteniz ile ilgili ilanlarınızı, ilan resimlerinizi ve videolarınızı kullanışlı yönetim paneli ile sadece birkaç tıklama ile girebilirsiniz.


 • Türkçe Kontrol Paneli
 • Sınırsız Emlak Girişi
 • Emlaklara Google Map
 • Emlaklara Video Ekleme
 • Otomatik Seo (Akıllı Url)
 • Emlak Arşivleme Özelliği
 • 5 Farklı resim Galeri Seçeneği
 • Rezervasyon Formu
 • Otomatik Yedekleme
 • 7/24 Online
 • Teknik Destek

 

Pazartesi, 08 Temmuz 2013 12:34

PROFESYONEL HOTEL SİTESİ

HOTEL SİTE YÖNETİMİNİZİ KENDİNİZ YAPIN...

Türkçe tam kontrollü yönetim paneli ile siteni istediğiniz gibi düzenleyin, rezervasyonlarınıcı online olarak alın. Webmaster olmanıza gerek yok, web sitenizi yönetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı...

 

NASIL OLUR BİR HOTELİN WEB SİTESİ ?

Otellere, tatil köylerine, kaplıcalara, acentelere veya diğer turistik kurumlara ait internet sitelerinin en önemli özelliği, hedef kitlesinin çok uzaklardaki insanlardan oluşmasıdır. Bu insanlar teknolojideki gelişmeleri de kullanarak, istedikleri bilgiye ulaşmayı amaçlıyorlar. Demek ki otel siteleri öncelikle bu bilgileri yeterince sağlamak zorundadır.

Gideceği yer ve konaklayacağı tesis hakkında ön bilgiye ihtiyaç duyan insanlara, internet gibi bu işe çok uygun bir ortamda bile yeterli ve doğru bilgiyi sunmamak, turizm sektöründe yapılabilecek en büyük hatadır.

Bir turizm kurumunun, bir otelin, internet sitesi nasıl olmalıdır?

 

Öncelikle, çok açık ve doğru bilgiler içermelidir. Oteldeki fiyatlar ve ücretler, internet sitesinde mutlaka belirtilmelidir. Tatil bütçesi hazırlamaya çalışan bir aileye ketum davranmak, “bize gelme” demekten farklı olamaz.

 

Otel binasının tarihçesinden; işletmecinin, yöneticilerin, hatta aşçı ve barmenin özgeçmişleri ile mesleksel yeterliliklerine kadar bütün bilgiler verilmelidir.

Otelin bütün bölümleri, iç ve çevre görüntüleri, açıklayıcı bilgilerle ve bolca görsellerle (fotoğraf, video) tanıtılmalıdır. Her bölümün, diğer otellerdekinden farklı ve üstün yönleri belirtilmelidir. Otelin restaurant bölümünde her zaman bulunan ve beğenilen birkaç yemeğin tarifleri; bar bölümünde sevilen bir kokteylin tarifi, ilgili bölümde mutlaka yer almalıdır. Otelde çocuklar ve yaşlılar için sağlanan ek hizmetler varsa, bunlar otelin web sitesinde vurgulanmalıdır.

Turistik tesisin internet sitesi, basılıp dağıtılan broşürünün dijital sürümü olmanın çok ötesine geçmek zorundadır. Bir otel sitesinin interaktif (etkileşimli) olması çok önemlidir. Ziyaretçiler ek bilgi almak istedikleri konularda sorular sorabilmeli ve hızla cevap alabilmelidir. Otel sitesinden rezervasyon yapılabilmelidir. Otelde konaklayıp evine dönen müşterilerin, otel hakkındaki izlenimlerini yazacakları bir bölüm mutlaka bulunmalı ve bu bölüm, ziyaretçilere açık olmalıdır.

Otelin internet sitesinde, sadece otel hakkında değil; bulunduğu kent ve bölge hakkında, iklim, doğa ve kültür hakkında da aydınlatıcı bilgiler ve görme isteği uyandıracak görseller yer almalıdır.


 • Türkçe Kontrol Paneli
 • Sınırsız Oda Girişi
 • Google Map
 • Odalara ve Hotel Geneli İçin Video Ekleme
 • Otomatik Seo (Akıllı Url)
 • Ziyaretçi Defteri
 • 5 Farklı resim Galeri Seçeneği
 • Rezervasyon Formu
 • Otomatik Yedekleme
 • 7/24 Online
 • Teknik Destek

Pazartesi, 08 Temmuz 2013 12:22

KURUMSAL HOSTING

Web Hosting Nedir

Bir web sayfası yapmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfalar, resimler veya dökümanlar internet kullanıcıları tarafından erişebilen bir bilgisayarda (sunucu) bulunmalıdır. Bu bilgisayar sizin evde ya da iş yerinde kullandığınız bilgisayarınız olamaz çünkü gerekli programlar ve donanımlarınız varsa bile bilgisayarın internet bağlantısı bu işi gerçekleştirmek için yetersiz kalacaktır.

Bu sebeple internette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına hızlı bağlantısı olan, birçok kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediğiniz dosyaların bulundurulması (hosting) gerekir.

İşte web sitenize ait dosyaları barındıran ve internet kullanıcılarının erişimine sunabilen bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri barındırma ve yayınlama işlemine de web hosting denmektedir.

Web sitenizin tüm dosyalarının barındırıldığı 7/24 esasına göre çalışan özel ve "server" adı verilen bilgisayarlar üzerinden verilen hizmetin adıdır. Siteniz için barındırma hizmeti, alan adınız (Domain) ile birlikte kiralanır ve bu hizmetlerin ücretleri yıllık olarak hesaplanır. Barındırma alanınızı aldıktan hemen sonra yapım aşamasında sayfası ekleyip, kurumsal e-postalarınızı açıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Sitenizi daha sonra da hazırlayabilir yada istediğiniz herhangi bir firmaya hazırlatabilirsiniz.
Ödemesi geciken hesaplar durdurulur ve 10 gün içerisinde ödeme yapılmaz ise hesap ve site tamamen silinir. Kapatılan bir hesabın tekrar açılması (10 gün içerisinde) ödenecek ücrete ek olarak açma ücreti de eklenerek hesaplanır ve tahsil edilir. Eğer hesap silinmiş ise tekrar açılma olayı söz konusu olamaz.

Not: Müşterilerimizin tamamına yakını daha önce bir web site hizmeti almış olan ve aldıkları hizmetten memnun kalmayan firmalardır. Bu işi profesyonel olarak yapmayan firma veya şahıslardan bu tür hizmetleri almayınız. Hosting hizmeti de diğer hizmetler gibi süreklilik gerektiren bir iştir ve bu uzunca bir süredir bizim işimiz.

 

 


BAŞLANGIÇ PAKETİ

125 TL / 1 YIL

 • 500 MB Web Alanı
 • 10 GB Trafik / Aylık
 • 10 Adet Kurumsal Mail
 • 3 Adt MySQL Databases
 • 7/24 Teknik Destek
 • %99.98 Uptime
 • Otomatik Yedekleme

SATIN AL

GOLD PAKET

225 TL / 1 YIL

 • 2000 MB Web Alanı
 • 30 GB Trafik / Aylık
 • 30 Adet Kurumsal Mail
 • 3 Adt MySQL Databases
 • 7/24 Teknik Destek
 • %99.98 Uptime
 • Otomatik Yedekleme

SATIN AL

 

Satın alma aşamasını tamamladıktan sonra hosting paketiniz aktif edilir, hosting yönetim paneliniz olan CPANEL kullanıcı adı ve şifreleriniz satın alma aşamasında kullandığınız mail adresinize gönderilir, alan adınızın name serverlarını bize ait sunucunun name serverlarına yönlendirdiğiniz taktirde dns değişikliği alan adını aldığınız firmanın prensiplerine göre 2 ila 72 saat arasında değişmektedir, dns değişikliği gerçekleştiği taktirde cpanelde dosya yöneticisini kulllanarak web site dosyalarını upload ederek hemen yayına açabilirsiniz, kurumsal mail adreslerinizi de paket özelliğinde belirtilen miktarda açabilir outlook yada benzeri programlarla hemen kullanmaya başlayabilirsiniz, bizden satın aldığınız hosting için alan adınızı yönlendirmeniz gereken name server adresleri: NS1.WEBBODRUM:COM ve NS2.WEBBODRUM.COM  'dur.

Site taşıma aşamasında yardıma ihtiyaç duyduğunuz taktirde, gerekli bilgi mail adresi üzerinden size iletilir, kurulumun tarafımızdan yapılmasını isterseniz, harcanan zamana göre makul bir ücret talep edilir.

Sunucularımızda, Mp3, Adult, T.C. Kanunlarına aykırı vb. içerikli sitelerin yayınlanmasına izin verilmemektedir. Bu tür içeriğe sahip siteler, haber verilmeksizin iptal  edilecektir.


Web Hosting hizmetinde Lokasyon Tercihi
Hosting hizmetinizi ister Türkiye ister ekonomik hosting paketlerimiz ile Almanya lokasyon olarak seçebilirsiniz. Bu sayede ziyaretçi trafiğinize en uygun lokasyonda arama motolarında daha iyi sıralamaya sahip olursunuz. Bununla birlikte kullanıcılarınız da bulunduğu lokasyona göre web sitenize daha iyi erişim sağlarlar.

Kolay Yönetim
Satın aldığınız web hosting hizmetini size verilen hosting kontrol paneli ile kolayca yönetebilirsiniz. Kontrol paneliniz üzerinden email hesaplarınızı, dosyalarınızı, yazma okuma izinlerinizi ve bunların dışında pek çok özelliği ayarlayabilirsiniz.

Kendinizi güvende hissedebilirsiniz
Firmamız 2005 yılından bu yana siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktadır. Bu tecrübe ile birlikte sunucularımızda güncel ve stable olan yazılımları kullanıyoruz. 7/24 teknik destek ve takip hizmetimiz sayesinde %99.8 uptime sağlıyor, 4G Web Hosting ile her zaman daha iyi hizmet alır, teknik yeterliliğimize bizimle çalışarak inanırsınız.


Realtime Virüs Koruması
Linux sunucularımızda ve windows sunucularımızda gerçek zamanlı virüs koruması bulunmaktadır. Bu sayede gerek sunucularımız ve mailleriniz, gerekse windows sunucularda dosyalarınız %90 koruma altındadır.

Yedekleme
Sunucularımız işletim sistemi ve kullanılan hizmetin destek seviyesine göre otomatik yedeklemeye sahiptir. Bu yedekler günlük, haftalık ve aylık olarak değişkenlik göstermektedir. Aldığınız hizmet ile alakalı olarak firma yetkilimize sunucu yedekleme süresini sorabilirsiniz. Müşterimize sunduğumuz bu yedekleme dışında, donanım sorunu olma olasılığına göre her sunucumuzda Hardware Raid kartı bulunmakta ve kullanılmaktadır.

Bilinmesi gereken önemli kullanım şartları

    Sunucuda oluşabilecek yazılımsal ve donanımsal kaynaklı kesintiler uptime garantisine dahil edilmemektedir.
    Hosting hizmetinde bulunan verilerin güvenliği ve yedeklemesi " müşteri " sorumluluğundadır.
    Sunucularımızın tümünde adult/hack/warez/spam içeriklerin yayınlanması kesinlikle yasaktır.
    Tespiti halinde 4G Web Hosting hizmeti kapatma hakkını kendinde saklı tutar ve zarar tazmini için ücret iadesini hiçbir şekilde yapmaz.
    Toplu email gönderimi aralıklı olarak bile yapılsa bu spamdır ve kesinlikle yasaktır.
    Tespiti halinde 4G Web Hosting hizmeti kapatma hakkını kendinde saklı tutar ve zarar tazmini için ücret iadesini hiçbir şekilde yapmaz.
    Teslim edilen hosting herhangi bir program ile saldırı için kullanılırsa hosting terminate edilecektir.
    Böyle bir durumda müşteriye geri iade söz konusu değildir.
    Hosting işlemci ve ram kullanım izni en fazla %12 olarak belirlenmiştir. Bu kullanıma veritabanı sorguları da dahildir.
    İşlemci limitini geçen kullanıcı için müşteri 12-24 saatlik zaman dilimi ile uyarılır, eğer diğer kullanıcıları etkileyecek CPU kullanımı mevcut ise uyarılmaksınız direkt suspend edilir.

ÖNEMLİ NOT: Sunucumuz linux tabanlıdır, firma sitenizin bu sunucumuzda yayında olabilmesi için PHP, AJAX, HTML tarzı bir kodlamaya sahip olması gerekmektedir, ASP tabanlı bir web sitesinin bu sunucuda çalışması mümkün değildir.

 

Pazartesi, 08 Temmuz 2013 12:02

Neden Web Sitesi ?

Çoğu kişi web sitesinin gerekli olmadığını düşünmektedir. Oysa yaşadığımız teknoloji çağında internet hayatımızın vazgeçilmezi olmakta ve internet her alanda bize fayda sağlayabilmektedir.

Web Sitesi Neden Önemlidir?

İnsanoğlu artık bir ürünü ya da hizmeti satın almadan önce internette araştırma yapıp öyle karar veriyor.

Firmanızı, işinizi, ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilmenin, pazarlayabilmenin en etkin, ekonomik ve pratik yolu bir web sitesine sahip olmaktır.

Web siteniz 7 gün, 24 saat boyunca açık olacağından firmanız için sürekli bir reklam imkanı sağlar.

Ürün ve hizmetlerinize ilgi duyan herkes siz uyurken bile gerekli bilgilere erişebilir, yerel olmaktan çıkıp uluslararası olmanın en kolay yoludur.

Web siteniz diğer klasik reklam araçlarına göre çok daha ekonomik, ayrıca milyonlarca kişinin erişimine açık olmaktadır. Klasik matbu reklam sistemi ile çok sınırlı kişilere ulaşabilirken internet sitesi ile çok daha fazla kişiye hitap edebilirsiniz.

Potansiyel müşteriler size kolaylıkla ulaşır, Firmanızın imajı güçlenir. Olumlu bir imaj oluşturmak için bir web sitesi en etkili yöntemdir.


Eğer bugün bir web sitesi sahibi olmaya karar verdiyseniz, doğru adrestesiniz.

Yeni Türk Ticaret Kanununa Göre Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Web sitesi zorunluluğu Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun 14 Şubat 2011 tarihli 27846 sayılı kanunu ile zorunlu hale getirilmiştir.

Sadece sermaye şirketleri bu uygulama içerisindedir. Kanuna göre sermaye şirketleri ise; anonim şirketleri, limited şirketleri ve sermayesi paylarla bölünmüş komandit şirketlerdir.

Kanunun amacı , bir web sitesinin herkesin her yerden kolayca erişebildiği bir veri ortamı olmasından dolayı şirketler hakkında bilgi takibinin yapılabilir duruma getirilmesidir.

Yasaya uymayarak site yaptırmayan ya da eksik bilgiler içeren site yaptıran firma sahiplerine, tüm ortaklarına ve müdürlerine 6 aya kadar hapis ve para cezaları uygulanacaktır.

 

Yeni TTK’ya Göre Olması Gereken Web Sitesinin Özellikleri Nedir?

Yeni Türk Ticaret Kanununda detaylı olarak anlatılan web sitesi zorunluluğu, şirketlerin ortaklarına ve diğer kurumlara karşı şeffaf olmasını amaçlıyor. Kanunda bahsedilen web sitesinde, şirketin tüm resmi bilgilerinin internet üzerinden yayınlanması hedefleniyor. Bu nedenle şu özellikler ön plana çıkıyor:

    Web sitesi zorunluluğu tüm sermaye şirketleri için geçerli.
    Zorunlu kanuni Web sitesi kolayca güncellenebilir olmalı.

Yeni Türk Ticaret kanununda web sitesinde yayınlanmalı denen tüm bilgiler (raporlar, kararlar, bilançolar ) zorunlu web sayfası içinde bulunmalı.

Web sitesi yayını kesintisiz olmalı. Bu sebeple alan adı barındırma (Hosting) hizmeti alınan firma ile bu bilginin paylaşılması, web sitesinin sürekli olarak yayında kalması için gerekli. İlgili kanun metnine Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz. Web sitesinin sadece kanuni zorunluluk olarak kullanılmayacağı da düşünülmeli. Maliyet açısından, web sitesi hem kanuni şartları hem de ihtiyaçları karşılamalıdır.

Tüm Belirtilen İçerikler Sitenizde Bulunmalı

Web Site uygulamalarımız hazır tasarım şablonları barındırır, dilerseniz kendinize uygun şablonlar satın alabilir veya tamamen kendinize özel şablonlar yaptırabilirsiniz.


Her An Destek Verebilecek Profesyonel Bir Firma İle Çalışmalısınız

Web Sitenize İçerik Girebilmeli ve Güncelleyebilmelisiniz

Web Site uygulamalarımız 100 üzerinde tasarım şablonu barındırır, dilerseniz kendinize uygun şablonlar satın alabilir veya TASARIM UZMANI İŞ ORTAKLARIMIZ ile tamamen kendinize özel şablonlar yaptırabilirsiniz.

Kullanımı Kolay Yönetici Panelli Olmalı

Web Sitenizdeki Bilgiler Sürekli Yedeklenmeli

 • Joomla!
 • Wordpress
 • Vbulletin
 • Mysql
 • Php
 • Linux
 • Lite Speed

TWITTER

ZİYARETÇİ SAYACI

3202186
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Tüm Zaman
40
667
1510
1394139
14076
18232
3202186
Top of Page (2009 / 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre bu web sayfasındaki yazılı ve görsel malzemeler 4G Web Design'a aittir, izni olmadan yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. )